ПРО НАС
ТОВ «НАДРИ» є власником ліцензії на видобуток та розробку кар’єра Малофедорівського родовища гранітів, який розташований в 0,5 км від с. Малофедорівка, в Баштанському районі, Миколаївської області та входить до Кіровоградського комплексу Українського кристалічного масиву.
Розробка корисної копалини родовища здійснюється відкритим способом, з використанням сучасної кар’єрної техніки (навантажувач “VOLVO”, екскаватор “HITACHI”) та спеціалізованого обладнання (бурові установки та алмазно-канатні машини “KUR MAKINA”, “HUADA”).
Площа ліцензійної ділянки родовища складає 6,54 Га, площа гірничого відведення – 8,7 Га. Затверджені сумарні балансові запаси складають 1 301,5 тис. м3, забезпеченість підприємства запасами сировини – 52,1 роки. Проектна потужність з видобутку блоків – 6,35 тис. м3 в рік.
Згідно з даними радіаційно-гігієнічної оцінки гранітів породи Малофедорівського родовища відносяться до I класу і можуть застосовуватися для всіх видів житлового і громадського будівництва без обмежень. Усі необхідні дозвільні документи оформлені у встановленому законом порядку, також постійно удосконалюється виробничий процес та підвищується кваліфікація спеціалістів, що дозволяє на сьогоднішній день впевнено дивитися у майбутнє.
Компанія ТОВ «НАДРИ» націлена на взаємовигідну співпрацю з каменеобробними підприємствами України, країн СНД та Європи. Керівництво компанії – це молода та енергійна команда, яка впевнена у тому, що індивідуальний та креативний підхід до кожного клієнта і кожної окремо взятої ситуації, неодмінно стане запорукою тривалих ділових стосунків.
Характеристики Малофедорівського граніту
Граніт Малофедорівського родовища має середньо-крупнозернисту повнокристалічну порфіровидну структуру і масивну текстуру. Забарвлення рожево-сіре, утворене великими світло-рожевими таблитчастими кристалами калієвого польового шпату розміром 1-5 см, світло-сірими зернами плагіоклазу розміром 0,5-0,7 см, безбарвними зернами кварцу розміром до 1 см та скупченням темноколірних мінералів (біотит, рогова обманка) розміром до 0,1-0,3 см від темно-коричневого до чорного забарвлення. Текстурний малюнок однорідний, на окремих ділянках спостерігаються декоративні мотиви, обумовлені однаковою орієнтацією в просторі видовжених кристалів калієвого польового шпату.
Граніт Малофедорівського родовища відноситься до I класу радіаційної безпеки (дозволяється застосування граніту в усіх видах будівельних робіт, без обмежень).
-Питома вага: 2700 кг/м3;
-Водопоглинання: 0,16%;
-Міцність на стиск: 112 МРа
-Стираність: 0,48 г/см2;
-Коефіцієнт морозостійкості: 100 циклів.
Мінеральний склад:
-Мікроклін: 10-15%;
-Плагіоклаз: 30%;
-Кварц: 20%;
-Біотит: 5%;
-Інші: 0-1%.
Історія розвитку кар’єра
-в 1990-1991 рр. Криворізькою ГРЕ ВГО «Південукргеологія» була проведена попередня розвідка;
-в 1992-1994 рр. інститутом «Укргіпродор» на замовлення КП «Будматеріали» була проведена детальна розвідка. Роботи виконувалися з метою створення в районі власної сировинної бази з видобутку блочного каменю в об’ємі 10 тис. м3 готової продукції на рік.
Родовище розробляється з 2004 року Товариством з обмеженою відповідальністю «НАДРИ», у відповідності до «Спеціального дозволу на користування надрами» № 3629, від 29.12.2004р., терміном дії до 29.12.2034р. Затверджені запаси сировини складають 1397,4 тис. м3.
З початку 2018 року залучення до технологічного процесу кваліфікованого персоналу, спецтехніки та обладнання, що належать спорідненому ТОВ «НАДРИ» підприємству – ТОВ «ДИЗЕЛЬТЕХСЕРВІС» послугувало потужним поштовхом у розробці та розвитку інфраструктури Малофедорівського кар’єра, що у свою чергу дозволило вивести видобуток блочної продукції на якісно новий рівень.
Географічне розташування та геолого-структурне положення родовища
Малофедорівське родовище граніту розташоване в Казанківському районі Миколаївської області біля с. Малофедорівка, на правому березі річки Боковенька, на неорних землях.
Районний центр – с.м.т. Казанка знаходиться на відстані 25 км, а залізнична станція «Утішне» в 10 км на південь від родовища.
Малофедорівське родовище відноситься до Кіровоградського блоку Українського кристалічного щита. В геологічній будові родовища приймають участь граніти кіровоградсько-житомирського комплексу, що перекриваються корою вивітрювання та четвертинними суглинками.